Мне очевидно, что тот человек, который ненавидит своего врага, независимо от того, на какой стороне он участвует или за какую сторону болеет, этот человек уже не христианин по определению. Он вышел из воли Христа ибо воля Христа состоит в том, чтобы любить ближнего своего даже до того чтобы любить и врагов своих. Поступая так, христианин исполняет свою миссию, данную ему Христом. Поэтому простое отношение - я за одних и против других - не соответствует христианству.
Это подобно тому, как если бы у человека обнаружили рак. Понятно, что органы, поражённые раком нужно лечить и нужно удалять те органы, лечение которых уже невозможно. Но врачи борються за каждую клетку, за каждый участок, как и сам больной и он не может относится к своим больным органам без сочувствия и сожаления, даже если их и приходится удалять.
Поэтому мне близка формула христианина Александра Ходаковского, который сказал, что СВО - это не война России с Украиной, а с захватившими Украину силами, делающими её врагом России и врагом самой себе.
Вообще нужно помнить, что христианин борется не за территории, а за душу людей. И это главное отличие его от нехристианина, и врагом христианина является зло, дьявол, а не люди из плоти и крови. Ибо мы не знаем насколько душа человека поражена грехом и еще поддаеться исцелению.
Дорогие читатели! Не скупитесь на ваши отзывы,
замечания, рецензии, пожелания авторам. И не забудьте дать
оценку произведению, которое вы прочитали - это помогает авторам
совершенствовать свои творческие способности
Оцените произведение:
(после оценки вы также сможете оставить отзыв)
Християнські Побутові Колискові - Воскобойников Ігор Григорович Протягом тривалого часу мене цікавили саме християнські колискові, причому, побутові, тобто ті, яких співають рідні саме у побуті біля самої колиски.
Й ось десь із місяць тому Господь дав мені самому низку колискових, частину з яких сьогодні наводжу.
З того часу я більш системно зацікавився цим питанням й, до мого здивування і навіть із прикрістю, виявив майже повну порожнечу у цьому напрямі. І це у нас, на співучій Україні!
Ще раз підкреслю, мова йде не про літературні колискові, які є у класиків, хоча й у дуже невеликій кількості, й пару яких можна зустріти навіть на нашому сайті: у Светлани Касянчик та у Зоряни Живки.
… Звернувся інтернетом до бібліотекарів системи дитячих бібліотек України й із вдячністю ознайомився із ще якоюсь дещицею колискових. Причому, із прикрістю відзначаю, що наші християнські поети й тут «пасуть задніх», віддавши повністю цей надважливий напрямок духовного виховання на перекручування лукавому.
Отже, намагаючись не скотитися до примітивізму, намагався зробити колискові різного рівня складності від максимально простих й гнучких, щоб мама, тато або інший родич міг сам творити їх та прилаштовувати до індивідуальних потреб, так би мовити, не зазираючи до писаного тексту.
Заздалегідь ДУЖЕ вдячний усім, хто випробує їх у практичних умовах і повідомить свою думку.
Ще більш вдячним буду за продовження розвитку цього напрямку і повідомлення мені про набутки як українською, так й основними романо-германськими та слов'янськими мовами.